Demo účet a bonus v Plus500

Jak funguje demo účet v Plus500

Demo účet u Plus500

Demo účet u Plus500 nabízí řadu výhod, ale má i svá úskalí

Plus500 nabízí bezplatný demo účet, ve kterém si můžete vyzkoušet bez rizika simulaci obchodů tak, jak by se udály za skutečné peníze. To zní docela fantasticky, a spousta lidí tomu odmítá uvěřit.

Časté přesvědčení ohledně demo účtu je, že „podvádí“ a nebo prostě, že v něm zisku dosáhnu, ale za reálné peníze nikoliv. Argumenty pro to bývají všelijaké, například to, že u reálného příkazu platforma zamrzne a já nedostanu takovou cenu, jakou jsem si představoval, a nebo, že ceny jsou v demo účtu prostě odlišné.

Ani jedno ze zmíněného však není pravda.

Demo účet v Plus500 se chová naprosto totožně, jako plnohodnotný živý účet a i z toho důvodu, že Plus500 je CFD poskytovatel, nedává zde žádnou logiku, aby ceny na demo byly odlišné, nežli na živém účtu.

Kdyby byl Plus500 klasický účastník burzovního trhu, mohlo by se teoreticky stát, že například u nějakého velice málo obchodovaného titulu, by se při zadání velké objednávky dokázalo hnout někdy i celkem podstatně (v řádu procent) s cenou. Pak by se dalo bavit o tom, že na demo účtu takový příkaz s cenou nepohne, avšak na reálném účtu by se tak již stalo. V takovém případě by se dalo tedy tvrdit, že výsledky na demo účtu mohou být jiné, než na skutečném účtu. To ale není případ Plus500.

Plus500 vystupuje v obchodech s CFD v podstatě jako strana, která tento kontrakt vypsala a má své mechanismy na to, aby dokázala přijmout pouze tak velkou objednávku, vůči které se dokáže v reálném čase tzv. hedgovat (neboli zabezpečit proti pohybu, který by přinesl Plus500 ztráty).

Obchodování na demo účtu v Plus500 tak přináší naprosto srovnatelnou zkušenost, jako obchodování na živém účtu a fámy o tom, že na živém účtu se budou příkazy sekat, avšak na demo účtu nikoliv, jsou opravdu jen fámy.

Jak založit demo účet v Plus500

Založení demo účtu v Plus500

Založení demo účtu v Plus500 je otázka vteřin

  1. Kliknětě na odkaz: Založit demo účet (80.5% klientů ztrácí své peníze)
  2. Vyberte si, zda se přihlásíte skrze Google či Facebook
  3. Popřípadě vyplňtě svůj email a vymyslete si heslo
  4. Klikněte na pokračovat
  5. Obchodujte!

Skutečně takto jednoduché to je v Plus500 založit si zkušební demo účet. Žádné vyplňování iniciálů, žádné posílání dokladů, žádné schvalování demo účtu ze strany Plus500.

Nejlepší na tom všem je, že dostanete k dispozici 1 000 000 Kč (jeden milion) zkušebních demo peněz, se kterými si můžete obchodovat, jak se vám zlíbí.

Zároveň, demo účet nemá žádnou „dobu trvanlivosti“ a tak můžete zkoušet své obchodní dovednosti tak dlouho, jak jen uznáte za vhodné.

Proč neobchodovat na demo účtu

Průvodce obchodováním v Plus500

Průvodce obchodováním seznámí se základním ovládáním platformy

Problém obchodování na demo účtu nepočívá v tom, že by snad poskytoval jiné výsledky, než reálné obchodování, ale vlastně ano, přesně tak tomu je :).

Není tím ale myšleno, že by se snad od sebe režim demo a reálných peněz nějak lišily, co se technické stránky týká, v tom jsou si podobné jako vejce vejci. Rozdíl ale spočívá v mozku obchodníka.

Na demo účtu se jednoduše lidé necítí tak, jak by obchodovali se skutečnými penězi a proto výsledky, jaké dosáhnou na demo účtu mohou být naprosto odlišné od toho, jakých výsledků by dosáhli na reálném účtu, a to často myšleno v negativním smyslu.

Ono na demo účtu není vůbec problém za ten 1 milion Kč nakoupit například akcie Tesly či to vše poslat do Bitcoinu, den dva počkat a pak se například plácat po rameni, že jsme na tom vydělali 100 000 Kč.

Zkuste si to ale představit s reálnými penězi? Měli byste stejně chladnou mysl a stejně racionální rozhodování, kdybyste opravdu měli koupit akcie Tesly za jeden milion Kč, tj. ten milion, na který většina lidí dost tvrdě pracuje, vydělává a šetří klidně i několik let?

Je bohužel téměř pravidlem, že lidé se pod tíhou možnosti ztráty svých peněz začnou chovat naprosto jinak, a začnou chybovat.

Proto nežli nějak dlouho trávit na demo účtu s poměrně vysokou částkou 1 milion Kč, mnohem zajímavější, a skutečnosti mnohem bližší přístup, může být vložit si naopak do začátku nízkou částku, například 10 000 Kč a zkoušet malé obchody, avšak za skutečné peníze, s ní.

Psychologie člověka bude fungovat úplně jinak, nežli na demo účtu a klient tak dokáže snáze zjistit, zdali je obchodování na finančních trzích pro něj.

Není žádnou ostudou zjistit, že obchodování může být až příliš mnoho stresu a že to za to jednoduše nestojí.

A nebo někdo naopak může objevit, že se dokáže se situací, kdy aktivně obchoduje s finančními deriváty, krásně vyrovnat. Pro někoho může být velice osvěžující pocit vědět, že své portfolio může kdykoliv online ze svého telefonu zkontrolovat, otevřít či zavřít pozice atd.

Jak se přepnout na skutečné peníze

Přepínání mezi demo a skutečnými penězi v Plus500

Přepínání mezi demo a skutečnými penězi v Plus500

Kdo už vyzkoušel demo účet v Plus500 a platforma jej zaujala natolik, že se rozhodl, že půjde obchodovat za skutečné peníze, může tak učinit jednoduchým přepnutím režimů z „demo“ na „skutečné peníze“, jak je k vidění na obrázku níže.

Po přepnutí do skutečných peněz však již nebude v kolonce hotovost svítit jeden milion Kč, ale bude tam neutěšená nula :).

Před zahájením samotného obchodování se skutečnými penězi je tak nutné učinit 2 základní věci:

  • ověřit svoji totožnost
  • vložit peníze

Ověření totožnosti je poměrně jednoduchý úkon, kdy stačí nahrát kopii svého občanského průkazu, a nejpozději do 24 hodin (obvykle však mnohem dříve), dojde k ověření účtu pracovníky Plus500 a účet se tak dostane do plnohodnotného stavu.

Na ověřený účet lze již i vkládat (a také z něj vybírat) skutečné peníze, což Plus500 umožňuje řadou způsobů

  • Klasický bankovní převod (1-3 dny)
  • Platební karty (online)
  • Internetové peněženky (online)

Po provedení vkladu preferovanou metodou se na účtu objeví skutečné peníze a je možné začít okamžitě obchodovat za reálné peníze.

Kdo by i v případě, že má plně ověřen a nafundován svůj skutečný účet, toužil po tom, opět si něco vyzkoušet v demo režimu, může tak učinit jednoduše opět kliknutím na ikonku přepínání účtu, viz obr. výše.

Kde je bonus 500 Kč v Plus500

Ještě relativně před nedávnou dobou (cca do konce roku 2018) nabízelo Plus500 (stejně jako řada podobných CFD obchodních společností) pobídky pro nové klienty ve formě bonusu.

Plus500 bývalo velice známé a oblíbené tím, že dávalo 500 Kč dokonce pouze za registraci nového účtu, což v praxi znamenalo ověření nové registrace skrze telefonní číslo.

Další bonusy, jaké Plus500 nabízelo, byly bonusy ke vkladu, které dosahovaly leckdy výše až několika desítek tisíc korun.

S tím vším je však od zavedení účinnosti nových evropských regulací konec. Pro evropské klienty tak není možné již nabízet žádné pobídkové bonusy a jediné společnosti, které klientům i nadále nabízí bonusy, nejsou registrované v EU, což pro klienty znamená zejména velké riziko toho, že kdyby přišel ve společnosti krach, své peníze už neuvidí.

Plus500 tak tedy následuje a splňuje evropskou legislativu a v podstatě tím, že společnost přestala nabízet bonusy, které společnost logicky něco stály, tak se zdá, že za ušetřené peníze se rozhodla podstatně snížit své spready.

Ještě před 2 roky bývalo normální mít spread na EUR/USD páru například 2 pips, tj. 0.0002 rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Dnes je typický spread (byť je variabilní) okolo 0.6 pips, tj. 0.00006. To je více jak 3x levnější obchodování na EUR/USD, než bývalo dříve, v dobách divokých bonusů.

Odpovědět