Daňové přiznání

Jste noví? Ptejte se na vše, co vás o Plus500 zajímá! Jakýkoliv dotaz je vítán, každý jednou začínal od píky.

Daňové přiznání

Příspěvekod kopr26 » pon 29. zář 2014 18:16:55

ahoj,
vím, že je ještě dost času, ale chtěl bych se dopředu informovat a poprosit o radu jak je to s přiznáváním příjmů a daněním. Někde jsem zaslechl, že pokud obchodování s akciemi není mé podnikání, daním pouze příjmy a nemohu si zahrnout peníze, které jsem na plus 500 poslal jako náklady. Já osobně jsem si myslel, že si vytisknu výpisy z bankovního účtu a sečtu veškeré peníze, které mi z plus 500 přišly a zároveň sečtu všechny peníze, které jsem tam poslal a následně to od sebe odečtu a v případě vyšších příjmů, rozdíl přiznám jako příjem a následně mi to zdaní. A ještě jeden dotaz, daň je v tomto případě 15%? Díky moc všem za rady. :-)
kopr26

Re: Daňové přiznání

Příspěvekod RecenzePlus500 » stř 08. říj 2014 10:40:34

Zdravíčko :)

S daněmi je to poměrně jednoduché.
Daníte 15%, záleží úřad od úřadu, jestli to budou brát jako kapitálové zisky, nebo dle paragrafu 10 jako ostatní (protože CFD není přeci jen akcie, ale to je fuk, 15% je to tak jako tak)
A daníte váš zisk, tj. rozdíl mezi tím, kolik peněz teď máte na účtu Plus500 a kolik peněz jste si poslal. "Metodiku" tohoto výpočtu si už musíte zvážit. Často se to opravdu dělá, že to co mi na český účet přišlo - to co mi z něj odešlo v daném roce zdaním a basta. Ale správnější je, že byste měl danit na základě toho, kdy vám vznikla daňová povinnost, tj. kdy jste dosáhl zisku. To, jestli jste si pak peníze ještě poslal do ČR nebo kamkoliv jinam na tom už nic nemění. Tj. pokud jste např. v roce 2014 poslal do Plus500 100 000 Kč a nic jste si neposlal zpět, ale máte tam už nashromážděných 500 000 Kč, měl byste zdanit zisk 400 000 Kč 15%.
Snad vám to trochu pomohlo se v daňové problematice zorientovat. Pokud chcete mít ale 100% jistotu, je lepší si sehnat daňového poradce, což já nejsem, já říkám jen vlastní zkušenost a to zcela bez záruky :).
RecenzePlus500
Administrátor

Zpět na Obecné dotazy k Plus500